Νίκη με σκορ 3-0 σετ πέτυχαν σήμερα οι κορασίδες επί της ομάδας του Παπάγου και εξασφάλισαν την συμμετοχή τους στην ημιτελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος.

Απομένει να ολοκληρωθεί η προκριματική φάση με τον αγώνα Άργους – Ολυμπιακού για να καταταχθεί η ομάδα μας στην 1η ή 2η θέση ανάλογα με το αποτέλεσμα (πιθανή επιτυχία του Ολυμπιακού αναδεικνύει τον Σ.Φ.Π.Χ. στην πρώτη θέση του ομίλου).

Η ημιτελική φάση της διοργάνωσης θα διεξαχθεί στην Λάρισα και θα συμμετέχουν οι 8 καλύτερες ομάδες της Ελλάδος. Οι αγώνες θα ξεκινήσουν την Τετάρτη στις 29/4.

Αξίζουν λοιπόν πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια για το σθένος που επέδειξαν καθώς και στους συνοδούς και τους γονείς που ΄΄στηρίζουν΄΄ τις αθλήτριες σε μια τόσο δύσκολη περίοδο.