Άνδρες: Γ.Ε.Ιεράπετρας – Κένταυρος 0-3, Γ.Ε.Ηρακλείου – Κύδων 3-1

Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, ο Κένταυρος δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει την Γ.Ε.Ι. και με 2-0 νίκες να προκριθεί στον τελικό των play off όπου περιμένει τον νικητή από την τρίτη αναμέτρηση ανάμεσα σε Κύδων-Γ.Ε.Η. Ο πρώτος τελικός θα διεξαχθεί στις 23/3 στα Χανιά.

Γυναίκες: ΠαγχανιακόςΚένταυρος (Φιλικός Αγώνας) 0-2

Ευκαιρία για ένα καλό “ξεμούδιασμα” είχαν και οι δύο ομάδες της ένωσης την Κυριακή στο Κλειστό Χανίων. Η μεν ομάδα του Παγχανιακού πραγματοποιούσε το ρεπό της, ενώ η δε του Κενταύρου κέρδισε την Σούδα άνευ αγώνως καθώς η τελευταία δεν προσήλθε να αγωνιστεί.

Κορασίδες: Αρκάδι – Παγχανιακός 0-3, Σούδα – Αετός 0-3, Κύδων – Κένταυρος 3-0

Άλλη μια νίκη για την μέχρι τώρα αήττητη ομάδα του Παγχανιακού που ολοκλήρωσε την Α΄φάση των αγώνων μόνο με νίκες! Οι αθλήτριες του Αετού είχαν δύσκολο ”έργο” στο Κλειστό της Σούδας με αντίπαλο την τοπική ομάδα και ηττήθηκαν με 3-0 σετ. Οι μικρές Κενταυρίνες παρότι έχασαν εύκολα τα 2 πρώτα σετ αποδείχθηκαν ιδιαίτερα μαχητικές στο 3 όπου και τελικά ηττήθηκαν με 25-27.

Παγκορασίδες: Αρκάδι – Κένταυρος 3-0

Αγωνιζόμενη με πολλές ελλείψεις η ομάδα των Χανίων δεν κατόρθωσε να αντισταθεί στην δυναμική ομάδα του Ρεθύμνου.

Παμπαίδες: Κύδων – Ο.Α.Χανίων 0-3

Έπειτα από καλή εμφάνιση (κυρίως στα 2 πρώτα σετ) οι ”μικροί” του Ο.Α.Χ. πραγματοποιήσαν την πρώτη τους νίκη σε ισσάριθμους αγώνες στην κατηγορία των Παμπαίδων.